Výlety, atrakce a zábava

V okolí Lipna je množství turistických tras a atraktivních turistických cílů. K nejznámějším patří určitě Plešné jezero – nádherný pozůstatek doby ledové na Šumavě. Délka trasy je cca 7 km, stezka na Plešné začíná v Nové Peci.

Velmi populární je Medvědí stezka – nejstarší naučná stezka na Šumavě spojená s osudem posledního šumavského medvěda.

Navštívit můžete podzemí elektrárny Lipno, zříceninu hradu Vítkův Kámen s nádherným výhledem na Lipno a okolí nebo rozhlednu Moldaublick v Rakousku. Zajímavostí je Stezka v korunách stromů v Lipně nad Vltavou.

Sjezdové lyžování

V okolí naleznete sjezdové tratě pro všechny kategorie lyžařů. Můžete zde najít lehkou sjezdovku ve Frymburku (5 km, poma) nebo rodinný skiareál Lipno (10 km, sedačkové lanovky, pojízdné koberce pro děti), který umožňuje i noční lyžování a disponuje i malým aquaparkem.

Plánička svou výhodnou polohou umožňuje pohodlnou návštěvu lyžařských areálů v blízkém Rakousku či Německu. Blízko je areál Steirstein (Rakousko, 42 km, poma, sedačková lanovka), Hochficht (Rakousko, 50 km, 7x kotva, 3x sedačková lanovka) či Mitterdorf (Německo, 65 km, 6x kotva, sedačková lanovka). Oblíbené je i bruslení na zamrzlém Lipně – je možné bez obav bruslit na otevřené ploše, která dává dostatek prostoru i pro dálkové bruslení.

Možnosti koupání

Vodní nádrž Lipno, aquapark Frymburk, rybník Olšina, aquapark Lipno, koupaliště Větřní, bazén Český Krumlov.